MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2013.

Smješkići i Ribice u posjetu školskoj knjižnici

Manifestacija Mjesec hrvatske knjige započela je 15. listopada i traje do 15. studenoga. U to vrijeme  učenicima se još više naglašava važnost čitanja i knjige. Mjesec hrvatske knjige započeli smo književnim susretom s Jasminkom Tihi  - Stepanić  koja nam je približila knjigu i čitanje kroz oči jedne književnice.  Svake godine sudjelujemo i u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, ove godine,  pod nazivom  Pročitaj tri dnevnika i pobijedi, iz naše škole dnevnike : Sanja Polak Pobuna Pauline P., Damir Mađarić: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu  i Jeff Kinney : Gregov dnevnik: Rodrick rastura  pročitale su učenice 6. razreda: Una Jurović, Ivana Trstenjak i Jelena Kutnjak.  U Knjižnicama Grada Zagreba kao pobjednica  izvučena je Una Jurović.  Pripremamo se i za kviz u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda  u kojem sudjeluju učenice osmog razreda Paula Berzak, Klara Perčić , Veronika Vršić i Lara Vinko. U školskoj knjižnici su nas i povodom Mjeseca knjige posjetili dječji vrtići  Smješko i Ribica koji su nam poklonili i crteže svojih najdražih knjiga na lijepim plakatima. Dječica su uživala u priči Drvo ima srce koju im je čitala školska knjižničarka. Razgovarali smo o priči i o slikovnicama koje djeca vole čitati s roditeljima. Uživali smo u društvu najmanjih i knjige. Tko čita (ne) skita je geslo Mjeseca knjige  i  nadam se, da je potaknulo svakog od nas na čitanje omiljenih knjiga. Fotografije.

objavio: Ana Špoljarić   datum: 6. 11. 2013.

« Srpanj 2017 »