DAN ŠKOLE

Svečano podizanje zelene zastave

Još jednu uspješnu školsku godinu obilježili smo 6. lipnja svečanom proslavom Dana škole. Tradicionalno već, okupilo se mnoštvo roditelja i mještana koji su svojom prisutnošću nagradili sve djelatnike škole, a posebno sudionike programa. I ovaj put sve je teklo besprijekorno pod koordinatorskom palicom učiteljice hrvatskog jezika Anđelke Klemenčić. Razveselili su nas:  mali zbor pod ravnanjem učiteljice Mirjane Bregović,  veliki zbor i tamburaši pod ravnanjem učitelja glazbene kulture Stjepana Horvata,  gotovo smo i zaplesali uz plesnu skupinu čije korake vodi učiteljica njemačkog jezika Monika Turk, uživali smo i cupkali nogama kad su nastupali folkloraši svih dobnih skupina koje uči pjevati i plesati učiteljica njemačkog jezika Valentina Bogdan, malo smo se smirili i zamislili što nam sve ljeto donosi uz stihove recitatorske skupine učiteljice Agate Matjašić, a za kraj smo se svi vratili u vrijeme učeničkih dana uz igrokaz dramske skupine koju iskusno vodi učiteljica hrvatskog jezika Anđelka Klemenčić. Na kraju su nas razveselile i najmlađe mažoretkinje Hrvatske kulturno umjetničke udruge Sveti Martin pod vodstvom trenerice Stanke Kutnjak. Noa Horvat najmlađi svirač sintesajzera, budući prvašić, također je pokazao svoje umijeće sviranja. Na kraju je ravnatelj škole, gospodin Tomislav Paljak uputio nekoliko prigodnih riječi svim prisutnim mještanima te posebno istaknuo ovogodišnja postignuća učenika s mentorima na županijskim i državnim natjecanjima. Ovogodišnji laureati su Filip Vinković s mentoricom Anicom Karlovčec, učiteljicom matematike i mentorom mr. Draženom Crnčecom, prof., učiteljem kemije i  Andreja Pintarić s mentoricom Valentinom Bogdan, učiteljicom njemačkog jezika. Naša radijska grupa s emisijom Škola kroz godine pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika Sanje Novinščak također je bila predložena za državno natjecanje. Ravnatelj je posebno zahvalio na uspješnom  radu školskom kuharu Ivi Horvatu, uspješnom vođenju učeničke zadruge Tinček učiteljici Kseniji Perčić te na dugogodišnjem požrtvovnom radu  učiteljici koja odlazi u zasluženu mirovinu Agati Matjašić. Posebna nam je čast što su nam se na Danu škole pridružili  prijatelji i kolege iz susjedne Republike Slovenije iz OŠ Črenšovci s kojima surađujemo na projektima. Svečanost je završila nastupom mažoretkinja koje su ispratile zelenu zastavu, u znak obnove našeg statusa u obitelji eko škole koji je sad na srebrnom nivou,  ispred škole do mjesta svečanog podizanja. Zastavu su imali čast nositi: Filip Vinković, Paula Berzak, Jan Časar i Rahela Perčić.  Druženje s dragim gostima i prijateljima nastavljeno je u školskom voćnjaku.FOTOGRAFIJE.

objavio: Ana Špoljarić   datum: 6. 7. 2014.

« Studeni 2017 »