PRVI RAZRED NA IZLETU U ČAKOVCU

Etnografski odjel oduševio mališane naše škole

U srijedu 5. lipnja učenici  prvog razreda su u pratnji svoje učiteljice Marije Hergotić i školske knjižničarke posjetili  Čakovec. Glavna atrakcija dogodila se već  prije polaska kad je po nas došao autobus na kat, učenici su s ushićenjem dočekali sjedenje na katu. Toliko prostranstva u autobusu i mjesta. Po dolasku u Čakovec posjetili smo željeznički kolodvor i malo razgledali perone, čekaonicu, vidjeli teretne vlakove. Naša sljedeća destinacija bila je Muzej Međimurja u Čakovcu. Na Etnografskom odjelu dočekao nas je vodič koji nas je proveo kroz taj dio muzeja. Djeci je bilo zanimljivo razgledavati predmete kojima su se služili njihovi pradjedovi i prabake, a neki predmeti su bili djeci i poznati jer ih još i sad imaju doma. Djeca su oduševljeno slikala i postavljala pitanja i istinski uživala u starinama našeg kraja. Nakon šetnje po perivoju Zrinskih  došlo je vrijeme i za malu pauzu uz sladoled, teško je bilo izabrati među mnoštvom primamljivih okusa i boja. Nastavili smo šetnju centrom prema crkvi sv. Nikole, pa prema tržnici i u parkić uz dom umirovljenika. Djeca su se malo još poigrala, odmorila, okrijepila uz sokić i sendvič i bili smo spremni za doma. Panoramska vožnja od Čakovca prema  Murskom  Središću do Sv. Martina na Muri i izletu je došao kraj. Već smo svi bili pomalo umorni, ali sretni i zadovoljni jer bilo je to lijepo druženje i upoznavanje grada Čakovca. Fotografije.

objavio: Ana Špoljarić   datum: 7. 6. 2013.

« Lipanj 2017 »