PJEŠAČENJE RAZREDNE NASTAVE

Pješačenje i čitanje

Učenici razredne nastave naše škole su sa svojim učiteljicama ( 1.a- Mirjana Bregović, 1.b- Spomenka Vincek, 2.r. Maja Goričanec, 3.r. Marija Hergotić i 4.r. Ksenija Perčić)  i školskom knjižničarkom  u srijedu 1. listopada pješačili uz rijeku Muru. Uspjeli smo uhvatiti i lijepo vrijeme, nije nam bilo hladno niti vruće. Prvo zaustavljanje i čitanje imali smo kod mosta na rijeci Muri. Školska knjižničarka ispričala je legendu o Ejri i Luciusu. Nastavili smo pješačiti po pješčanoj cesti (pijesak je ostao od nedavne poplave)  uz Muru  do Mlinarske kućice. Dječica su se tamo lijepo poigrala, prošetala po labirintu i malo osvježila uz piće. Čitanje smo nastavili kod ribičke kućice, prvim razredima čitale su Karla Kralj i Maja Bogdan, drugom razredu čitali su Lucian Novak i Lara Bogdan, trećem razredu  čitala je Jelena Srša, a četvrtom Lucija Kutnjak i Stela Vuković.  Učenici su u lijepom okruženju starog rukavca Mure  čitali prigodne priče. Šetnju smo nastavili kroz Žabnik do škole.  Cilj ovog pješačenja je poticanje kretanja i čitanja kod djece kao preduvjeta zdravog razvoja. Sudeći prema dojmovima djece, bio je to poseban dan. FOTOGRAFIJE.

objavio: Ana Špoljarić   datum: 2. 10. 2014.

« Travanj 2017 »