SUSRET S ANDREOM PETRLIK HUSEINOVIĆ

Čitanjem  maštamo oslikavanje

Učenici  razredne nastave naše škole su u petak 28.11. upoznali ilustratoricu i književnicu Andreu Petrlik Huseinović i njezinog muža, književnika Kašmira Huseinovića koji su za njih održali radionicu Kako nastaje knjiga. Na početku susreta ravnatelj škole Tomislav Paljak zaželio je našim gostima ugodan boravak i rad u školi, školska knjižničarka ih je također pozdravila i izrazila oduševljenje djece njihovim posjetom.  Djeca su iz prve ruke naučila  proces nastanka knjige od ideje do dolaska u knjižnicu ili knjižaru. Ilustratorica im je ispričala svoj put do oslikavanja priča  i do prve autorske slikovnice te istaknula važnost čitanja u razvijanju mašte i slika.  Učenici su pažljivo slušali  jer su na kraju naši gosti postavljali pitanja i za točan najbrži odgovor po jedan učenik iz svakog razreda dobio je slikovnicu na dar.  Učenici su tijekom susreta bili uključeni u čitanje slikovnica, vrlo hrabro  su se javljali za  čitanje, pa čak i neki prvašići. Ilustratorica je zadala djeci da nacrtaju nešto na temu ljubavi i dječje radove ponijela sa sobom.  Na kraju susreta učenice trećeg razreda Maja Bogdan i Karla Kralj poklonile su ilustratorici slikovnicu Sveznalice koju su one oslikale te jabučni sok iz školskog voćnjaka,  livadni čaj iz školskog vrta i cvijeće. U poticanju čitanja, na kojem rade svi djelatnici škole,   važno je djecu upoznati i s ljudima koji se bave pisanjem i oslikavanjem knjiga, posebice prvih dječjih knjiga- slikovnica.  FOTOGRAFIJE.

objavio: Ana Špoljarić   datum: 1. 12. 2014.

« Lipanj 2017 »