BERBA JABUKA U DRUŠTVU DJECE IZ CENTRA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

U petak 2.10. učenici naše škole veselo su krenula putem u školu, jer su znali da je današnji dan poseban.  To je dan berbe jabuka u školskom voćnjaku. Svaki razred je sa svojim učiteljima posjetio i ubirao sočne i crvena jabuke pažljivo ih odlažući u vreće i sanduke.

Naša voćarska grupa, domar Zlatko Goričanec i ravnatelj Tomislav Paljak pobrinuli su se da i ove godine berba bude uspješna vodeći brigu o voćnjaku tokom cijele godine, dok je naša školska zadruga „Tinček“ marljivo dan prije skupljala jabuke kako bi mogli napraviti pekmez od jabuka sa učiteljicom Ksenijom Perčić i Majom Goričanec.

Ravnatelj Tomislav Paljak i ravnateljica Centra za odgoj i obrazovanje Dragica Benčik dogovorili su da će nam ove godine u berbi pomoći iz djeca iz centra za odgoj i obrazovanje, koja su pri dolasku oduševljeno razgledala našu školu te nakon isprobavanja našeg jabučnog soka krenula u školski voćnjak.

Gosti su zajedno sa našim učenicima 6b razreda brali jabuke i punili vreće te veselo prepričavali što sve možemo od jabuka napraviti. Zajedničko druženje je završilo pjesmom i nakon što smo napunili njihov kombi sa vrećama punih jabuka, krenuli su natrag u svoju školu.

A nakon što su školska djeca otišla svojim kućama vrijedni učitelji dovršili su berbu jabuka te nastavili zajedničko druženje uz okrjepu u prekrasnom voćnjaku naše škole. FOTOGRAFIJE

objavio: Monika Turk   datum: 13. 10. 2015.

« Rujan 2017 »