Priloženi dokumenti:
Plakat.jpg

VOKALNA SKUPINA SUDJELOVALA NA PROJEKTU O DR. VINKU ŽGANCU U VRATIŠINCU

Vokalna skupina pod vodstvom učitelja glazbene kulture Stjepana Horvata sudjelovala je  26. travnja 2018. u OŠ dr. Vinka Žganca u Vratišincu na projektnom danu „Glazbeno stvaralaštvo dr. Vinka Žganca“ pod motom „Međimurje malo, mom si srcu drago“, čiji je organizator upravo gore navedeni učitelj. Na ovome međuškolskom projektu sudjelovali su učenici iz devet međimurskih osnovnih škola: OŠ Mursko Središće, III. OŠ Čakovec, OŠ Belica, OŠ Štrigova, OŠ Orehovica, OŠ Ivanovec, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ dr. Ivana Novaka Macinec i škola domaćin OŠ dr. Vinka Žganca Vratišinec. Boje naše škole zastupale su članice vokalne skupine: Elena Vršić, Nela Miklin, Rahela Perčić, Lara Bogdan, Stela Vuković, Jelena Srša i Pavla Kutnjak. Prvi dio susreta bio je posvećen glazbenom djelovanju i stvaralaštvu dr. Vinka Žganca koje je vjerno predstavila mlada glazbena umjetnica Lea Šprajc, kroz zanimljivu prezentaciju i predavanje, s izvedbom nekoliko međimurskih pjesama uz pratnju gitare i Nevena Kolarića na cimbalima.

Drugi dio susreta bio je koncert u Domu kulture u Vratišincu na kojem su se predstavile osnovne škole s međimurskim popevkama. Članice vokalna skupine OŠ Sveti Martin na Muri izvela su dvije popevke Megla se kadi i  Lepo naše Međimurje uz pratnju učitelja Horvata.

Susret je završio zajedničkom popevkom svih sudionika Ftiček lepo fučka.

Čestitamo učitelju Horvatu na još uspješnom i zanimljivom projektu i to već 10. godinu zaredom!

FOTOGRAFIJE

objavio: Petra Novinščak   datum: 3. 5. 2018.

« Prosinac 2018 »