preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Brojač posjeta
Ispis statistike od 1. 2. 2010.

Ukupno: 853200
Ovaj mjesec: 14922
Danas: 97
 

                        

 

P R I R O D O S L O V N A   G R U P A

- SVETI MARTIN NA MURI -

 

       Prirodoslovna grupa temeljena je na gradivu biologije i kemije u osnovnoj školi.

 

Program se realizira u obliku 2 sekcije (biološka; kemijska) u 2 razreda (sedmi i osmi).

 

Biološka sekcija proučava nastavne sadržaje biologije sedmog razreda (razvoj života na Zemlji – geološka doba; građa stanice; autotrofni i heterotrofni organizmi (prema sistematskim kategorijama); mikroskop i mikroskopiranje) te nastavne sadržaje biologije osmog razreda (nasljeđivanje; DNK molekula (građa i funkcija); građa i funkcija ljudskog organizma; evolucija čovjeka).

 

Kemijska sekcija bavi se proučavanje građe, svojstava i promjena tvari na temelju nastavnih sadržaja kemije u osnovnoj školi s tendencijom proširivanja i sistematiziranja sadržaja. Dakle, ukupno su formirane 4 sekcije. Za sve sekcije prirodoslovne grupe planirana je terenska nastava (isključivo polaznici grupe) u drugom polugodištu, a nakon završenih školskih i županijskih natjecanja.

 

Voditelj prirodoslovne grupe : Crnčec Dražen, prof.

 

E-mail : dcrncec@yahoo.com  

            (s naznakom (subject) : Prirodoslovlje)

 

 

 

Prirodoslovna grupa - sedmi razred (2016 - 2017)

 

 

Prirodoslovna grupa - osmi razred (2016 - 2017)

 

 

aktivnosti

 

CILJEVI I NAMJENA AKTIVNOSTI

NOSITELJI AKTIVNOSTI

1. Biološka sekcija

- biološka sekcija proučava nastavne sadržaje biologije sedmog razreda (razvoj života na Zemlji – geološka doba; građa stanice; autotrofni i heterotrofni organizmi (prema sistematskim kategorijama); mikroskop i mikroskopiranje) te nastavne sadržaje biologije osmog razreda (nasljeđivanje; DNK molekula (građa i funkcija); građa i funkcija ljudskog organizma; evolucija čovjeka)

učenici polaznici izvannastavne aktivnosti

- predmetni učitelj -

2. Kemijska sekcija

- kemijska sekcija bavi se proučavanje građe, svojstava i promjena tvari na temelju nastavnih sadržaja kemije u osnovnoj školi s tendencijom proširivanja i sistematiziranja sadržaja

učenici polaznici izvannastavne aktivnosti

- predmetni učitelj -

3. Najbolja fotografija – prirodoslovna tematika

- cilj je senzibilizirati i razvijati ekološku svijest kroz fotografiranje neposredne stvarnosti na zadanu temu

- učenici sedmih i osmih razreda -

- povjerenstvo za odabir najbolje fotografije -

4. Posvajanje ugrožene vrste životinja

- cilj je razvijanje empatije i odgovornosti spram djelovanja čovjeka na prirodu kroz zaštitu ugroženih životinjskih vrsta

- učenici šestih, sedmih i osmih razreda -

5. Školska i županijska natjecanja iz biologije i kemije

- cilj je provjeriti uspješnost provedbe programa prirodoslovne grupe te razvoj ličnosti učenika (stres natjecanja i sl.)

učenici polaznici izvannastavne aktivnosti + zainteresirani učenici

- predmetni učitelj -

6. Ekologija životinja

- ima za cilj identificirati i pojačano pratiti rad i dostignuća u odgojno – obrazovnom radu s posebno zainteresiranim učenicima u području prirodoslovlja.  Program je razdijeljen u nekoliko dijelova. Temeljni predmet proučavanja je upoznavanje osnovnih ekoloških pojmova, proučavanje prirode (npr. zubala sisavaca) na modelima iz prirode (slikovno prikazivanje, upoznavanje hidroloških i klimatoloških vrijednosti Međimurja; upoznavanje sa geološkom podjelom Zemljine povijesti; proširivanje spoznaja o različitim ekosustavima na planetu Zemlji s posebnim osvrtom na područje RH

učenici polaznici izvannastavne aktivnosti

- predmetni učitelj -

7. Terenska nastava

- aktivnosti nadopunjavanja i obogaćivanja postojećih nastavnih planova i programa prirodoslovlja

učenici polaznici izvannastavne aktivnosti

- predmetni učitelj –

 

8. Sudjelovanje u EKO kvizu

- aktivnosti nadopunjavanja i obogaćivanja postojećih nastavnih planova i programa prirodoslovlja

učenici i učitelji predmetne nastave

(po jedan predstavnik od 5 – 8 razreda)

 

Sedmi razred :

 

      1. Rahela Perčić

      2. Jan Haček

      3. Lara Oletić

      4. Petra Jalušić

      5. Ida Trstenjak

      6. Nela Miklin

 

Osmi razred :

 

  1. Klara Goričanec
  2. Sasha Goričanec
  3. Ema Bogdan
  4. Niko Perčić  

 



 Kriteriji ocjenjivanja - pri-bio-kem.pdf
 PRVA POMOC.doc
 Reptitorij prve pomoci.doc

e-Dnevnik


Tražilica



Kalendar
« Svibanj 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji


Oglasna ploča

Anketa o kravati
U kojem je stoljeću nastala kravata:





Iz kojeg naroda je potekla kravata:





Tko je iz naroda otišao u svijet s rupcem oko vrata zavezanim u čvor?





Hrvatski sabor je 2008. godine za Dan kravate izabrao:





Korisni linkovi

Radijska grupa
Lista linkova je prazna

CARNet




preskoči na navigaciju